Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní projekt - FESTIVAL JEDEN SVĚT ZLÍN

10. 4. 2008

Archivek -----------NOVINKY-------

Přípravy zlínské verze mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech - Jeden svět - jsou v plném proudu. Letošním ročníkem provází téma - diktátorství. Zvu vás na festival, který má vybudovanou tradici  - a hlavně - hloubku!

Čekají na vás projekce, kapely, besedy, výstavy, divadelní představení. Organizaci si vzali na starosti studenti FMK UTB Zlín, včetně mě a realizace proběhne 31.3. - 4.4.2008 v Masters of rock cafe ve Zlíně, za zmínku stojí i divadelní představení Diktátoruju, diktátoruješ, diktátorujeme...Premiéra proběhne 2.4. ve středu v restauraci U Máců ve Zlíně. Soubor www.pud.xf.cz,  je složen ze studentů FSS MUNI a jistě v něm zazáří i má nejlepší kamarádka - Janča Příkazská:)

A máme to za sebou! Byla to pro mě výborná zkušenost, jak (ne)zvládat chaos a stres při organizaci filmového festivalu. Když přejdeme k doprovodnému programu -  Uskutečněný experiment v podobě kabaretního představení v restauraci neměl chybu. Brněnská skupina P.ü.d. svůj úkol - umělecky se představit publiku prostřednictvím hesla festivalu - diktátorství - splnila skvěle.

Celkově Zlínská verze festivalu je stále ještě v plenkách, věřím ale, že i přesto byli návštěvníci spokojení a  co se týče dalších ročníků - že se naši nástupci bduou snažit projekt zdokonalovat a vylepšovat. Děkuji Ivči, Bary a Martě za příjemnou spolupráci. Akci jako takovou moc posoudit nemůžu, nebylo by to objektivní:) Co je hlavní, festival určitě splnil svůj účel, nemuseli jste jezdit do Prahy, díky zajímavým dokumentům jste mohli nahlédnout do života kubánské dívky, jak to  jak to dopadá, když se slova proroků berou nadarmo, k vidění byla i 150 minutová režisérská verze Občana Havla, snímek ze současné Barmy - Modlitba za mír ...zkrátka, nic pro "popcornové publikum":)